Historia firmy Vermarc

Firma Vermarc Sport została założona w 1977 roku przez byłego kolarz Fransa Verbeecka. Dzisiaj, oprócz  produkcji odzieży  dla najlepszych drużyn  kolarskich, firma dostarcza  odzież  dla  grup amatorskich w  Europie, Ameryce i Azji. Cel firmy to poprawienie jakości odzieży stosowanej do jazdy na rowerze. Pasja napędza założyciela firmy do dalszego rozwoju.

Kariera sportowa Fransa Verbeecka  nie była udana. We wczesnych latach 7tych . rans walczył o miejsce w peletonie zawodowym, kiedy postanowił odwiesić rower na hak  i znaleźć pracę, która pozwoliłaby mu na utrzymanie żony i młodego syna, wylądował na stanowisku kierowcy ciężarówki przewożącego  mleka. Już po roku pasja ko kolarstwa skłoniła go do powrotu do zawodowego sportu.

Dla “Milkmana”, imienia nadanego mu przez belgijskich fanów, okazało się to genialnym posunięciem. Verbeeck zanotował wiele prestiżowych zwycięstw, w tym Fleche Wallone, Het Volk, Amstel Gold i Belgijskie Mistrzostwa Krajowe 1973, pokonując  samego  Eddy’ego Merckxa. Frans odniósł 166 zwycięstw jako profesjonalista.

Frans zakończył karierę na dobre pod koniec sezonu 1976, a w 1977 roku założył własną firmę.

Zdając sobie sprawę z   doświadczenia jakie wyniósł  z  kolarstwa, w 1988 roku Frans zaczął produkować odzież  kolarską pod własną marką, Vermarc Sport.

Jedną z najbardziej strategicznych decyzji biznesowych firmy było skoncentrowanie się na dostarczaniu odzieży kolarskiej  dla najlepszych zespołów, zamiast wchodzenia na rynek masowy. Z 57 000 licencjonowanych kolarzy w samej Belgii większość wybrała firmę Fransa  . Następny krok firmy to długofalowa współpraca  z takimi zespołami jak TVM, DAF Trucks i zwycięskiego zespołu Tour de France, Grega Lemonda z 1989 roku, ADR. Dziś zapewniają ubrania dla belgijskich zespołów Quick Step i Lotto Soudal, a także dziesiątki innych profesjonalnych zespołów  w Europie i na całym świecie.

Drużyny ubierane przez Vermarca

Drużyna Quick Step
Drużyna Lotto SOUDAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolarze, których ubiera Vermarc

Niki Terpstra
Andre Greipel
Julian Alaphilippe
Thomas de Gendt
Bob Jungels
Tim Wellens