Historia firmy Olmo

grammar and spelling check

Giussepe Olmo

W 1939 roku powstała pierwsza fabryka rowerów Olmo. Marka ta stała się w krótkim czasie kluczowym graczem na rynku europejskim rynku rowerowym. Żadna inna marka nie może pochwalić się taką historią jak Olmo: rowery stworzone przez człowieka, który żył rowerem.

Załozycielem marki jest włoski kolarz Giussepe Olmo. Dwu krotny zwycięzca wyścigu Mediolan San Remo, 2 kolarz klasyfikacji generalnej Giro di Italia w 1936 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej zdobyte doświadczenie i wiedzę postanowił wykorzystać do tworzenia rowerów. Za priorytet postawił sobie sztywność i komfort w prowadzeniu roweru przy dużej prędkości.

Lata powojenne to prawdziwa eksplozja w sprzedaży rowerów Olmo. Rowery przekraczają granicę Włoch są wysyłane do Argentyny . Kolarze doceniają nie tylko precyzję ale i styl wykonania . Firma postawia sobie za cel poprawę estetyki produkowanych rowerów.

W 2015r firma Olmo wprowadza swój kultowy model Gepin. Rower dostosowany do współczesnych oczekiwań rynku rowerowego. Obecnie Olmo to duża włoska firma produkująca rowery nie tylko dla zawodowców ale i ludzi którzy poszukują pasji do jady po asfalcie czy szutrowych odcinkach.